Nowoczesna lakierowana kuchnia


Zabudowy kuchenne stanowią najważniejszą część kuchni. Trudno sobie wyobrazić to pomieszczenie bez szafek, blatów oraz pojemnych szuflad na sztućce i sprzęty agd.

 

 

Nowoczesne lakierowane kuchnie zachwycają prostota lub fantazja wykonania. Ich wysoki połysk znajduje zastosowanie we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych stonowanych, tradycyjnych z nutką elegancji.

Nowoczesne kuchnie lakierowane wykonywane są w różnych kolorach, modnej bieli, czerni i czerwieni lub ich połączeniu czy fuksji, turkusie i zieleni. Pełnią niezwykle ozdobną rolę, dlatego na ścianach pomieszczenia nie są już potrzebne intensywne barwy lub wzory by ożywić wnętrze. Często w tego typu meblach stosuje się fototapety, ich artystyczne fronty przedstawiają łany zboża, ogień, tęczowe kolory i wiele innych wzorów. Meble same w sobie są dekoracją i zachęcają do częstszego odwiedzania kuchni oraz przebywania nie tylko w celu gotowania posiłków. Połączenia lakierowanych powierzchni i blatów z marmuru lub innego materiału wyglądają bardzo elegancko.

Meble o wysokim połysku są również niezwykle praktyczne. Łatwo się czyszczą i nie wchłaniają wody jak w przypadku drewnianych odpowiedników lub tych wykonanych z płyt. Ich jedyną wadą mogą być powstające zarysowania, ale dzięki zastosowaniu specjalnego pokrycia są na to na pewno bardziej uodpornione niż ich nielakierowane odpowiedniki. Ich kolejną zaletą jest to, że można zmienić kolor powierzchni. Już nie trzeba zastępować całości wyposażenia kuchni nowymi elementami. Istnieje możliwość przemalowania frontów, korpusów lub całości mebli na inną barwę. Co więcej na meblach lakierowanych da się naprawić drobne uszkodzenia i zarysowania nawierzchni.

 

 


Niekwestionowana zaletą mebli lakierowanych jest jednak ich styl wykonania. Wyglądają bardzo elegancko i dzięki nim kuchnia staje się optycznie większa, bo odbijają światło. Nowoczesne lakierowane meble oferuje salon mebli kuchennych MEBLON w Rzeszowie. Meble na wymiar będą dobrym wyborem w przypadku małych wnętrz np.: w blokach czy kamienicach.